Mała czarownica

Mała czarownica zostaje przyłapana na podglądaniu tańczących wiedźm. Za karę przez rok musi się nauczyć wszystkich zaklęć z Wielkiej Księgi.
Gatunek: Familijny, komedia
Produkcja: Niemcy, Szwajcaria
Od lat: 7
Czas trwania: 103
Wersja: 2D dubbing

Mała czarownica marzy o tym żeby zatańczyć z innymi czarownicami podczas corocznego Sabatu na Łysej Górze. Lecz ma zaledwie 127 lat i jest na to o wiele za młoda. Podczas próby dostania się na Sabat zostaje przyłapana i za karę musi nauczyć się wszystkich zaklęć z Wielkiej Księgi Czarów. To będzie trudne bo mała czarownica wcale nie jest chętna do nauki. Postanawia więc przy pomocy swego mówiącego kruka Abraxasa znaleźć inny sposób by pokazać, że jest dobrą czarownicą. Jednak aby tego dokonać będzie musiała dodatkowo przechytrzyć złą czarownicę Rumpumpel. A na to wszystko ma tylko jeden rok. 

Potencjał edukacyjny filmu:

“Mała Czarownica” to przede wszystkim opowieść o samodzielnym kreowaniu światopoglądu i nauce odróżniania dobra od zła. Główna bohaterka staje przed poważnym dylematem moralnym i musi zdecydować czy posłusznie wykonywać polecenia innych, czy też wziąć odpowiedzialność za własne decyzje i odważnie stanąć po stronie wyznawanych przez siebie wartości. Film ma duży potencjał edukacyjny w dyskusji o wartościach takich jak odwaga w przeciwstawianiu się złu, odpowiedzialność, bezinteresowna pomoc, szacunek. Wybór przed jakim staje bohaterka dotyczący tego, czy posłuchać innych i skrzywdzić dzieci, czy też stanąć po stronie dobra, może być dobrą okazją do wprowadzenia pojęcia konformizmu rozumianego jako pochopne uleganie wpływom innych.

 

Cena biletu 9 zł

Na ekranie:
2D dubbing 2021-08-05 18:00
2021-08-05 18:00
Kup bilet